Letoviska

Egypt - velbloud a pyramidy Pyramidy, Nil, krásné slunečné počasí, luxusní hotelové komplexy, potápění, golfové areály, ale také spousta písku, žebrající děti. To vše se Vám může vybavit při zmínce slova Egypt. Záleží, co vše si od dovolené v Egyptě slibujete. Pokud jste si jej bájně nevysnili, tak budete spokojeni. Pojďme se podívat podrobněji na zajímavá cestovní letoviska v Egyptě a jejich nabídku z pohledu návštěvníka  a cestovatele.

Hurghada

Egypt: potápění, potápěč V minulosti založena jako rybářská vesnice, nyní s dlouhým hotelovým pásem okolo Rudého moře. Patří k nejvyhledáva­nějším egyptským letoviskům. Nejzajímavější je pravděpodobně část nazývaná Dahar. Najdete zde spousty stánků, bazarů a obchůdků, ale také měšity pro odpočinek a rozjímání.

Spousty turistů jezdí do Hurghady nejen za dovolenou, ale také za ozdravnými pobyty. Hurghada je také cílem všech podvodních dobrodruhů. Nádherné korálové útesy přímo vyzývají k potápění. Pokud nenajdete dostatek odvahy, tak můžete aspoň navštívit muzeum a akvárium podmořského světa.

30 kilometrů od střediska Hurghada najdete také proslavené mezinárodní golfové centrum Steigenberger Golf Resort. Pro fanoušky golfu je pak ideální dovolená v nedalekém letovisku Soma Bay.

Naam Bay

Egypt - rybky při potápění Letovisko ležící na jižním pobřeží Sinajského poloostrova se jmenuje Naama bay. Nejpůsobivější je tu pravděpodobně nádherná zátoka s písečnými plážemi a moderními hotely. Je také ideálním místem pro potápění, ostatně jako celý Sinajský poloostrov.

Safaga

Podobně jako Hurghada byla i Safaga původně rybářskou vesnicí. Nicméně Safaga si tradiční ráz ještě udržuje. Díky ideálním větrným podmínkám je místo častým cílem jezdců na windsurfingu a bylo také několikrát dějištěm mezinárodních klání. Safaga je výchozí bod pro cesty do Asuánu a Luxoru. Protože má většina hotelů přístup do moře přes korálové útesy, není Safaga příliš vhodná pro rodiny s dětmi.

Sharm El Sheikh

5 km jižně od Naam Bay na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova najdete město Sharm El Sheikh. Turistický ruch je podporován od 80. let 20. století. Hlavně v okolí přírodní rezervace Ras Muhamed, kde mohou návštěvníci obdivovat drsnou krásu přírody. V délce několika desítek kilometrů se táhne nádherný korálový útes. Mnohé hotely mají přímý přístup k okraji korálového útesu a umožňují i průměrným plavcům poznání krás jen s potápěčskými brýlemi a šnorchlem.

Taba

V letovisku Taba se nachází převážně luxusní hotely a přímořská střediska. Korálové útesy nedaleko pobřeží vybízí ke šnorchlování a potápění. Útesy jsou jedny z nejméně poškozených v celém Egyptě. Taba byla v minulosti beduínskou vesnicí, podpora cestovního ruchu začala až počátkem sedmdesátých let dvacáteho století budováním hotelových komplexů. Mezi hojné návštěvníky patří Izraelci, kteří mají do Taby povolen 48 hodinový bezvízový pobyt.

Taba je také místo nedaleko Jeruzaléma a Jordánska. V blízkém okolí Taby se rozprostírají hory a pouště, proto tu nenajdete typické příznaky Egypta: pouliční obchodníky nebo žebrající děti.

Leave a Reply